Celo obrazové Galérie

V týchto galériách sú fotky z mnohých výletov, ale aj z improvizovaného štúdia doma.
Fotky sú optimalizované pre širokouhlé monitory 16:9 a pre plne obrazový režim po stlačení  F11 na klávesnici.
  • Všetko
  • Blog
  • Festivaly
  • Folklór
  • Koncerty
  • Liptovská Teplička
  • Podujatia

19. ročníka folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou v Liptovskej Tepličke sa uskutočnil v sobotu a nedeľu 2. a 3. augusta 2014. Program je zostavený z folklórnych skupín a súborov z rôznych regiónov Slovenska, ale aj z Poľska, Česka a Ukrajiny.

 

 

 

 

19. Ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou v Liptovskej Tepličke

24. ročník Folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou

V dňoch 27.7. a 28.7. 2019 sa v Liptovskej Tepličke uskutočnil 24. ročník Folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou. Tieto slávnosti  majú svoj jedinečný charakter a osobitosť.  Je to ukážka krásy slovenských historických koreňov, kultúry, pohostinnosti a šikovnosti ľudí a nádhernej krajiny. Na slávnostiach sa spolupodieľajú vo veľkej miere samotní obyvatelia obce, výzdobou svojich domov v duchu tradícií a rôznych remeselných ukážok a činností.  Jedna veľmi milá a jedinečná časť programu je sprievod folklórnych súborov, a v krojoch oblečených obyvateľov obce v druhý deň slávností.  Tento sprievod zahajuje práskaním bičov starosta obce a po vyzdobených konských záprahoch nasleduje krojovaný sprievod.   Sprievod prechádza centrom obce a historickým stodolišťom,  kde pred domami vás pohostia domáci rôznymi domácimi tradičnými špecialitami a koláčikmi. Okrem pohostenia vám predvedú, ako sa v minulosti vykonávali rôzne práce ako pranie v potoku,  spracovanie ľanu, ale aj súčasné práce, ako výroba krojov, dojenie kravičky a podobne.

Tradične v dvojdňovom programe boli zastúpené folklórne súbory z regiónu, ale aj zahraničné súbory z Čiech, Ukrajiny. Okrem vystúpení folklórnych súborov na javisku, slávnosti sprevádzali aj rôzne výstavy,  predajné stánky a detské atrakcie. Jediné, čo na tohoročných slávnostiach nevyšlo bolo počasie v závere podujatia, ktoré muselo byť pre silnú búrku  predčasne ukončené.

 

 

24. ročník Folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou

Kristína & Band – Poprad 21.12.2018

Kristína  – Poprad 21.12.2018

Kristína & Band,  vystúpili v predvianočnom čase na koncerte vo vypredanej Popradskej Aréne. Bol to úžasný zážitok, na ktorý sa prišlo pozrieť niekoľko generácií.  Kristína nesklamala a zaspievala výber zo svojho bohatého repertoáru vrátane svojich hitov  ako napr. Horehronie, Navždy, Ta ne, V sieti ťa mám, či Jabĺčko a i.   Prekvapením bol hosť Pavol Hammel, ktorý doplnil už aj tak skvelú atmosféru niekoľkými svojimi hitmi, pričom „Medulienka“ roztancovala deťúrence aj s maminami. Kristína nezabudla ani na svoj kraj a pridala niekoľko nádherných ľudových piesni, ktoré si s Kristínou zaspievalo aj publikom. Bol to nádherný večer plný spevu a energie.

 

Kristína & Band – Poprad 21.12.2018

23. ročník folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou -28. – 29.7.2018

23. folklórne slávnosti Pod Kráľovou hoľou Liptovská Teplička 2018,   28. – 29.7.2018

 

 

 

Vystúpenia folklórnych skupín, súborov, speváckych skupín, jednotlivcov, ukážky zachovaných zvykov, regionálne špeciality, remeselný trh, bohatá ponuka sprievodných podujatí, alegorický sprievod, ukážky pôvodných remesiel, svätá omša a iné.

Obec Liptovská Teplička – Dedina roka 2007 – je organizátorom folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou. Je to festival venovaný hlavne zachovaniu duchovných hodnôt a kultúrneho dedičstva – spevu, tanca, zvykov formou vystúpení profesionálnych i amatérskych folklórnych skupín z celého Slovenska i zahraničia. So zahraničnými súbormi väčšinou organizujeme výmeny na festivaly.

 

 

 

23. ročník folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou -28. – 29.7.2018

22. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou, dňa 29.7.2017 a 30.7.2017

22. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou

V dňoch 29.7 -30.7.2017 sa v Liptovskej Tepličke konal 22. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou.
Tieto dvojdňové slávnosti sú zamerané na zachovanie myšlienok ich zakladateľov, a to stretnutie nositeľov tradícií. Slávnosti totiž prinášajú nielen spev a tanec, ale oveľa viac.

Celé podujatie je zamerané na ukážku pôvodných tradícii regiónu, hlavne prezentáciou pôvodných remesiel, varením a ponúkaním tradičných jedál, ukážkou krojov a pod. Prezentácie pripravujú samotný obyvatelia obce oblečení v krojoch, ktorí taktiež vyzdobujú svoje dvory a domy.
Nedeľné pokračovanie slávností začína slávnostnou omšou a pokračuje jedinečným alegorickým sprievodom obcou, kde okrem súborov účinkujú obyvatelia obce predvádzajúci rôzne remeslá, nástroje, výrobky a jedlá z Liptovskej Tepličky v tradičných krojoch.
Počas festivalu súbežne prebieha sprievodný program v podobe výstav a prezentácií v stodolišti v blízkom okolí amfiteátra a pod.
Na tohtoročných slávnostiach vystupovali súbory zo Slovenska (Tepličan, Turnička, Kochman, Rovienka, Bukovina, Kýčera, Hriňovčan, Šarišan a Zemplín ) a zahraničný hosť z Izraela súbor Hakol-Bamachol. O večernú zábavu sa postaral súbor Royal a Ján Ambróz.
Týmito slávnosťami každoročne žije celá obec plná usmievavých a príjemných ľudí, čo prináša týmto slávnostiam neopakovateľnú a jedinečnú atmosféru.

22. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou, dňa 29.7.2017 a 30.7.2017

21. ročník folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou 6. – 7.8.2016

21. ročník folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou

 

21. ročník folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou 6. – 7.8.2016

HENRY TÓTH A JEHO VARIÁCIE PRE KEŽMAROK 02.05.2018

HENRY TÓTH A JEHO VARIÁCIE PRE KEŽMAROK 02.05.2018

Benefičné podujatie na podporu Gynekologicko – pôrodníckeho odd. Nemocnice Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku, n.o.

HENRY TÓTH A JEHO VARIÁCIE PRE KEŽMAROK 02.05.2018

Divadelná hra Posledné kúzlo

30.4.2016 Spišská Nová Ves.    Účinkovali:     Alimah fusion a divadlo Alchýmie,    http://www.alchymia.sk

Divadelná hra Posledné kúzlo na motív príbehu Piesen Nibelungov. Starodávna legenda o mocnej kráľovnej Islandu Brunhilde a o rytierovi Siegfriedovi, “Drakobijcovi” a hrdinovi, múdremu panovníkovi z Xantenu .

 

 

Divadelná hra Posledné kúzlo

Arienin príbeh, tanečno-divadelné predstavenie

Alimah fusion a divadlo Alchýmie,  20.2.2016 Dom kultúry Poprad

 

 

Arienin príbeh, tanečno-divadelné predstavenie

XVIII. ročník Mengusovské rodeo- Memoriál Jána Galla – 15.8.2015

 

 

 

XVIII. ročník Mengusovské rodeo- Memoriál Jána Galla – 15.8.2015

20. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou v dňoch 1. – 2. 8. 2015

20. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou.

 Folklórne slávnosti Pod Kráľovou hoľou Liptovská Teplička 2015 - 20. ročník

 

 

20. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou v dňoch 1. – 2. 8. 2015

Galakoncert Nely Pociskovej a Filipa Tůmu

Galakoncert Nely Pociskovej a Filipa Tůmu s 35-členným Komorným orchestrom z Banskej Bystrice, ktorý diriguje Adrian Kokoš. Koncert sa uskutočnil 10.7.2015 v drevenom artikulárnom kostole v Kežmarku počas festivalu Euróskeho ľudového remesla.

 

Galakoncert Nely Pociskovej a Filipa Tůmu

EĽRO 2015

V dňoch  10. -12. júla, ako každý rok, druhý júlový víkend patril v Kežmarku EURÓPSKEMU ĽUDOVÉMU REMESLU. Tento 25. ročník bol venovaný textilným remeslám – cechu súkenníkov a povrazníkov.

Tradične v historickej časti mesta bolo množstvo rôznych stánkov s ručne vyrobenými výrobkami remeselníkov. Okrem nákupov a prehliadky remesiel, bolo možné si oddýchnuť pri sledovaní bohatého kultúrneho programu počas dňa na troch javiskách. Na týchto javiskách vystupovali folklórne súbory zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Srbska, Bulharska, Čiernej Hory, Talianska, ako aj sokoliari, skupiny historického šermu, divadelné predstavenia, dobová módna prehliadka a iné.  Večer patril sprievodným podujatiam, ako napríklad vystúpeniu Nely Pociskovej a Filipa Tůmu s komorným orchestrom z Banskej Bystrice , skupine DESMOD, Jankovi Lehockému a skupine MODUS, zaspieval aj Adam Ďurica a Samo Tomeček so skupinou Milujem Slovensko Band. Mesto Kežmarok a Kežmarské múzea pripravili počas  EĽRA aj zaujímavé prehliadky hradu s historickým príbehom a rôzne expozície.

 

EĽRO 2015

EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO 2013

EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO v Kežmarku otvorilo svoje brány 12. až 14. júla na svojom 23. ročníku venovanom cechu zlatníkov a zámočníkov. Každý rok sa tento festival stále kvalitnejšie prezentuje tradičnými remeslami a bohatým programom na troch pódiách, sprievodnými podujatiami v priestoroch hradu a výstavami. Návštevníci z okolia sa mohli priviesť na historickom parnom vlaku. Remeselníci na tomto festivale nielen predávajú svoje výrobky, ale aj v tradičnom oblečení ukazujú ich výrobu. V bohatom programe bolo množstvo vynikajúcich folklórnych súborov zo Slovenska, Česka, Ukrajiny, Bulharska, Srbska, Ruska a Poľska. Kým javiská pri radnici a pod hradom patrili folklórnym súborom, hradné javisko patrilo predovšetkým skupinám historického šermu, sokoliarom, dobovej hudbe a hraným rozprávkam.

Piatkový a sobotný večer patril tanečným skupinám a modernej hudbe. V piatok vystúpili: Tanečno-umelecká skupina Čarovné ostrohy (Bratislava), Hudobná skupina Smokie Revival (Praha) Suzi Quatro a Tina Turner, Peter Bič Project. V drevenom artikulárnom kostole vystúpili súrodenci Babjakovci. V sobotu to boli: Tanečno-športové centrum Tempo (Kežmarok), Modern Talking Reloaded Show (Nemecko), Country Sisters (Jablonec nad Nisou, Česko), Vengaboys (Holandsko), a program ukončil nádherný ohňostroj. Nedeľa, ukončila festival korunováciou Kráľa remesla 2013.

 

EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO 2013

Európske ľudové remeslo 2014

V dňoch 11. -13.7.2014 v historickom centre Kežmarku sa uskutočnil 24. ročník medzinárodného festivalu ľudových remesiel a kultúry. Tento ročník bol venovaný spracovateľom kože – cechu garbiarov, sedlárov a remenárov pod záštitou Prezidenta SR Andreja Kisku. Tradične na EĽRO bolo množstvo stánkov s remeselníkmi a na troch pódiách vystupovali folklórne, divadelné a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sokoliari. Na EĽRO prišli folklórne a tanečné skupiny z mnohých krajín, ako napr. z Izraela, Maroka, Gruzínska, Turecka, Bosny, Srbska, Ukrajiny, Poľska … a samozrejme Slovenska. Večerné programy patrili modernej hudbe. V piatok vystúpili: PETER BAŽÍK, víťaz česko-slovenskej speváckej súťaže X-factor, MARTIN HARICH s kapelou Musitany Hope a CELESTE BUCKINGHA. Sobota večer patrila zahraničným hosťom a to: spevák MARTY CINTRON (NO MERCY) z USA, úspešná španielska hudobná skupina RICO SANCHEZ & The GYPSIES, a holandská speváčka LOONA. Sobotný večer ukončil ohňostroj a diskotéka.
Bohatý program doplnený ďalšími sprievodnými podujatiami a výstavami ukončili v nedeľu korunováciou Kráľa remesla.

 

 

Európske ľudové remeslo 2014

Tublatanka, Poprad 2014

Jedným z miest koncertného turné s názvom Cítim sa fajn rockovej skupiny Tublatanka, na ktorom oslávila  svoje 30. Výročie od založenia, sa vo štvrtok 24.4.2014, stal aj Poprad. V Aréne Poprad si fanúšikovia tejto skupiny vypočuli skladby, ktoré boli prierezom celej ich tvorby. V úvode zaznela skladba Cítim sa fajn z ich najnovšieho albumu rovnakého názvu. Pospomínali si na pesničky z ich 1. a 2. albumu, ako Dnes mám rande so svojím mestom, či Kúpim si kilo lásky, Môj starý dobrý kabát, ktorá vznikla ešte počas štúdia na gymnáziu; Láska drž ma ešte nad hladinou .

Hosťom koncertu bolo sláčikové kvarteto Adventure strings, ktoré ich doprevádzalo skladbami Nekončená pieseň, Loď do neznáma a tiež nechýbala rocková skladba Matka.

 

Koncert mal veľký úspech. Skladby tejto skupiny majú stále obľubu u publika rôznej vekovej kategórie.

Tublatanka, Poprad 2014

 

V piatok 28.3.2014 v Dome kultúry v Poprade sa konal koncert  soul – jazzovej formácie Pitch Bender , hrajúcej autorské skladby soulu, jazzu a funky so speváčkou Sisou Féherovou. Sisa  Féherová je speváčka s originálnym hlasovým prejavom plným groovu a feelingu, ktorá je tiež autorkou textov.

Táto zostava mladých ľudí zahrala vynikajúci koncert originálnych a príjemných skladieb. Sú to mladí hudobníci, ktorí nie sú ešte u nás veľmi známi, čo sa prejavilo na menšom počte divákov. Ich kvalitný a profesionálny hudobný prejav si však v budúcnosti určite pritiahne viac poslucháčov.

 

Sisa Fehérová & Pitch Bender

IMT SMILE & DESmod turné 2014

Dve najúspešnejšie Slovenské hudobné skupiny IMT Smile a DESmod sa spojili a  vydali na spoločné turné 2014. Vo vypredanej Aréne Poprad v sobotu 15.3.2014 nás čakala takmer 4 hodinová show plná skvelých piesní. Predskupinou koncertu bola žilinská skupina OFF. Spoločné turné bolo v znamení lásky a boli vyzvané prítomné páry, ktoré plánujú v blízkej budúcnosti zásnuby, aby tak urobili priamo na pódiu počas koncertu. Ale v Poprade nikto nenašiel odvahu požiadať svojho partnera o ruku priamo na javisku.

Koncert bol nabitý hitmi, ktoré pozná každý. IMT Smile začala svoju časť koncertu pesničkou Opri sa o mňa. Zazneli aj ďalšie hity ako Exotika s úžasnou svetelnou šou, Nedá sa ujsť a mnohé ďalšie skladby, ktoré rozospievali publikum. Ivan Tásler na konci koncertu IMT SMILE  sa sympaticky rozlúčil s divákmi, keď zišiel do hľadiska a s mnohými si podal ruku a prehodil pár slov.

Po krátkej prestávke nastúpil Desmod a nedal publiku ani trochu vydýchnuť. Energia Kuliho bola silne nákazlivá a publikum  sa dostalo znovu do varu. Okrem množstva hitov DESMOD okorenil svoje vystúpenie unplugged  pasážou, kde Kuly spieval za sprievodu klaviristu a huslistky Lucie Filipovej. Energiou nabitý koncert si vyslúžil dlhý potlesk, po ktorom nasledoval prídavok DESmodu – V dolinách.

IMT SMILE & DESmod turné 2014

Ewa Farna

Koncert Ewy Farnej 28.11.2013 v Aquacity Poprad.

 

Ewa Farna

Nela Pocisková, Poprad

Nela Pocisková, Tour 2013. 8.11.2013 Poprad

Nela Pocisková, Poprad

Katarína Knechtová, Poprad 2013

Katarína Knechtová, Poprad 2013

V dňoch 3. a 4. augusta 2013 sa uskutočnil 18. Ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou v Liptovskej Tepličke. Slávnosti, ktoré nie sú veľké svojím rozsahom ale úžasnou atmosférou, na ktorej sa nepodieľajú len folklórne súbory ale všetci obyvatelia obce.  Sobota začínala pozvánkou na vyzdobené ulice obce a udelením čestného občianstva IN MEMORIAM významnému fotografovi Martinovi Martinčekovi s otvorením výstavy jeho fotografií. Sobotný program pokračoval po otvorení slávností programom folklórnych skupín a súborov. Horúci sobotný večer ukončila tradičná ľudová zábava.

Slávnostnú nedeľu začala Svätá omša a po obede pokračovali slávnosti slávnostným sprievodom obcou tvorený folklórnymi súbormi, ale aj obyvateľmi obce v tradičných krojoch. O sympatický program v uliciach obce, ktorými prechádzal sprievod, sa starali samotní obyvatelia. Obyvatelia v tradičných krojoch predvádzali ukážky remesiel a ponúkali účastníkov sprievodu tradičným jedlom a koláčmi. Nechýbali ani zábavné scénky zo života obyvateľov a ukážka veľkonočnej oblievačky v obecnom potoku. Po sprievode pokračovali vystúpenia folklórnych súborov v amfiteátri. Okrem spomínaných slávností sa konali v obci aj sprievodné podujatia, ako  remeselný trh, výstavy fotografií, výstava betlehemov regiónu a tiež prezentácie susedných obcí svojimi krojmi a jedlom a ukážka tradičného historického domu.

Slávnosti, ktorým aj prialo slnečné a teplé počasie, boli krásnou ukážkou slovenských tradícií v tomto regióne s úžasnou pohostinnosťou obyvateľov, ktorí vytvorili jedinečnú a srdečnú atmosféru tohto podujatia.

 

 

 

18. Ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou v Liptovskej Tepličke

IMT SMILE  25.5.2013 vo Svite.

IMT SMILE SVIT

Horkýže Slíže tour 2013, spolu s Dilema a Slobodná Európa

Aréna Poprad. 8.3.2013.

HORKÝŽE SLÍŽE tour 2013 oslavuje 20 rokov svojej existencie spolu so skupinami DILEMA a SLOBODNÁ EURÓPA.

Horkýže Slíže tour 2013, spolu s Dilema a Slobodná Európa

X. a XI. ročník v zjazdovom lyžovaní na drevených lyžiach

Dňa 3.3.2012 a 9.3.2013 sa v Tatranskej Lomnici uskutočnil ďalší ročník v zjazdovom lyžovaní. Nešlo však o súťaž akú by ste čakali. Podmienkou účasti boli staré drevené lyže a odev pripomínajúci začiatok 20. Storočia, kedy sa s lyžovaním v Tatrách začínalo.

Na svahu znela nostalgická hudba swingu a rozvoniavala kapustnica. Asi 30-40 nadšencov spolu s deťmi na pôvodných drevených lyžiach a v retro oblečení, súťažilo v dvoch kolách. V súťaži však nerozhodovala rýchlosť, ale predvedený štýl. To však pre viacerých na tvrdom mokrom snehu a na lyžiach bez hrán, prestavoval ťažký miestami až bolestivý výkon. Nikoho však neopustila dobrá nálada, ktorá sa niesla celým týmto netradičným podujatím.

 

X. a XI. ročník v zjazdovom lyžovaní na drevených lyžiach

Kristína, Tatranská Lomnica 2011

Kristína, Tatranská Lomnica 2011

16. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou. Liptovská Teplička v dňoch 6.-7. augusta 2011

 

16. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou. Liptovská Teplička v dňoch 6.-7. augusta 2011

Smola&Hrušky, v Rock Fabric

V piatok 20.4.2012 v tomto klube koncertovala  v rámci svojho turné Palec hore 2012 skupina Smola a Hrušky s hosťami StoiČOstoi ako predkapelou a Rybičky 48 v Rock Fabric Poprad. Na koncerte nechýbali skladby z nového albumu „Palec Hore“, ktorý pokrstila deň predtým v Bratislave Zdenka Predná. Plný klub a výborná atmosféra na koncerte je ukážka kvalít tejto skupiny zo Spišskej Novej Vsi. Kto prišiel určite neoľutoval.

 

 

Smola&Hrušky, v Rock Fabric

Nestville & Jean Claude Van Damme

V horúcu sobotu 30.6.2012 sa obec Hniezdne stalo Hviezdnym. Okolo 10 tisíc ľudí sa prišlo pozrieť na otvorenie Nestville parku, ktorého sa zúčastnila aj herecká hviezda Jean Claude Van Damme. Jean Claude Van Damme počas otvorenia absolvoval program, pri ktorom si prehliadol expozíciu histórie liehovarníctva, ako aj súčasnú rafinériu. Po prehliadke sa krátko venoval mladým karatistom a ich cvičeniu. V podvečer Jean Claude Van Damme vystúpil na hlavnom pódiu pred trpezlivo čakajúcimi divákmi a odpovedal na otázky. Pri príchode na pódium a odchode sa srdečne vítal s divákmi podaním rúk a rozdávaním autogramov. Sám Jean Claude Van Damme priznal, že je prekvapený prijatím a množstvom ľudí, a vítajúci dav si z pódia osobne natočil na požičaný telefón.  Večer za účasti pozvaných hostí spolu s hostiteľmi predstavil prvú slovenskú whisky NESTVILLE. Hostitelia mu venovali jeden veľký sud v hodnote 15 tisíc dolárov.

Organizátori však pre návštevníkov otvorenia Nestville parku pripravili oveľa viac. Program od otvorenia v doobedňajších hodinách bol sprevádzaný množstvom atrakcií a vystúpení. O dobrú náladu sa starali animátori, kúzelník, šašo, maskoti, hostesky s balónmi a cukríkmi a i. Začiatok programu bol venovaný folklórnym súborom Ľubovnianček, Ľubovianka a Železiar. Po príhovore majiteľov, VIP hostí a oficiálnom otvorení parku tradičným prestrihnutím stuhy, nasledoval skvelý  hudobný program moderovaný M. Hudákom. Prestávky medzi koncertmi vypĺňal ako vždy skvelý Majster N. Pred samotným príchodom Jean Claude Van Damme na pódiu divákom predviedol svoje umenie aj mnohonásobný majster sveta v karate Roman Volák.

Na pódiu sa vystriedali: Jan a František Nedvědovci s kapelou, Peter Bič – Projekt, Petronella + Družina, Desmod, L. Adamec, M. Harich, Vidiek, Gladiátor, Zuzana Smatanová a Helenine oči.

Nestville & Jean Claude Van Damme

17. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou. Liptovská Teplička

V dňoch 4-5.8.2012 sa v Liptovskej Tepličke konal 17. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou. Tieto dvojdňové slávnosti zamerané na zachovanie myšlienok ich zakladateľov a to stretnutie nositeľov tradícií troch regiónov( Liptova, Spiša a Horehronia), na ktorých rozhraní obec leží.

Tieto dvojdňové slávnosti zamerané na zachovanie myšlienok ich zakladateľov a to stretnutie nositeľov tradícií troch regiónov( Liptova, Spiša a Horehronia), na ktorých rozhraní obec leží.

Tieto slávnosti okrem spevu a tanca však prinášajú oveľa viac. Celé slávnosti sú zamerané na ukážku pôvodných tradícii regiónu, hlavne prezentáciou  pôvodných remesiel, varením a ponúkaním tradičných jedál, ukážkou krojov a pod.

Tieto prezentácie pripravujú samotný obyvatelia obce oblečení v krojoch, ktorí taktiež vyzdobujú svoje dvory a domy. Neobyčajným je aj nedeľný sprievod obcou, v ktorom sa zúčastňujú ako obyvatelia obce, tak jednotlivé folklórne súbory samozrejme v tradičných krojoch. Sprievod prechádza starou časťou obce, kde sú účastníci sprievodu, ale hlavne návštevníci slávnosti ponúkaný tradičnými domácimi jedlami a koláčmi po celej trase sprievodu (v súčasnosti dosť netradične – zadarmo).

Ale ani to nie je všetko. Počas slávností sú pripravené rôzne výstavy a ukážky. Napríklad sú to výstavy fotografií, ako historických tak súčasných, Teplická izba, prehliadka jedinečných pivničiek, výstava košieľ alebo ukážka krásnych krojov regiónu na bábikách.  Nechýba ani ľudová veselica na záver prvého dňa slávností, alebo slávnostná omša na začiatku druhého dňa.

Slávnosťami žije celá obec plná usmievavých a príjemných ľudí, čo prináša týmto slávnostiam neopakovateľnú atmosféru.

.

17. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou. Liptovská Teplička

DOHODA 2012

18.8.2012 sa v Poprade konal štvrtý v poradí, najväčší letný žúr Fun rádia – DOHODA 2012.

Spočiatku, s rozpačitým začiatkom sa s pribúdajúcim časom rozbehol skvelý roztancovaný fesival. Vynikajúci boli aj moderátori Fun rádia, ktorí obdarovali  divákov stovkami tričiek, okuliarov a v súťažiach venovali ďalšie ceny.

Na festivale vystúpili: Out Of Control, Tučnolist, Zoči voči, Helenine oči, Zuzana Smatanová, Marián Čekovský, Majk Spirit, DJ Carlo, A.M.O., Polemic, Richard Müller.

DOHODA 2012

LA GIOIA Kežmarok

Umelecká agentúra Bell Canto Poprad uviedla 16.septembra  2012 v Drevenom evanjelickom artikulárnom kostole v Kežmarku mužské spevácke pop-operné trio LA GIOIA z Bratislavy – bronzoví víťazi Česko –Slovensko má talent 2011.
LA GIOIA je zoskupenie troch spevákov, ktorí interpretujú populárne piesne v štýle belcanta. Prezentujú hudobný štýl, pop operu, ktorý spája populárnu hudbu a operný spev. Repertoár tria tvoria nielen skladby svetovej hudobnej scény, ale najmä pozoruhodné úpravy známych slovenských a českých hitov.

LA GIOIA Kežmarok

SPIŠ 40r. Vagonár

Vagonár, folklórny súbor z Popradu oslavuje 40. výročie svojho vzniku.  Pri tejto príležitosti pripravil 16.11.2012 celovečerný program s názvom „Spiš“. Autormi programu sú Mgr.art. Peter Jantoščiak, ktorý spracoval hudobný historický výskum a námet,  a choreografiu spracoval Michal Dudáš, tanečný sólista z Lúčnice .

 

 

SPIŠ 40r. Vagonár

DESMOD a Cigánski Diabli

03.12.2012 v Dome kultúry v Liptovskom Mikuláši sme s Lenkou boli na nevšednom koncerte dvoch rôznych hudobných skupín. Jednalo sa o exkluzívne spojenie kapely Desmod a orchestra Cigánski diabli, ktorí sa spoločne vybrali na turné s názvom Rock & Ethno Tour 2012.

 

DESMOD a Cigánski Diabli

EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO 2012

EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO
V Kežmarku 13. – 15. júla 2012 sa konal 22. ročník Medzinárodného festivalu ľudových remesiel a kultúry venovaný cechu pekárov a mlynárov. Počas troch dní v historickom centre Kežmarku sa stretlo veľa remeselníkov ukazujúcich tradičné historické remeslá a predávajúcich svoje výrobky. Okrem ukážok remesiel a bohatého občerstvenia, bol na troch pódiách bohatý kultúrny program domácich a zahraničných folklórnych skupín, hercov, hudobníkov, šermiarov a sokoliarov. Okrem histórie organizátori pripravili na sobotu večer aj vystúpenie súčasných spevákov a to Juraja Zaujeca – finalistu Hlasu Česko-Slovenska, Dari Rolins a zahraničného hosťa – Captain Jack.

EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO 2012