Moja prvá výstava a moja téma: Experiment.

Keď nám  prezident nášho foto klubu FOP, Vlado, oznámil, že tento rok bude klubová výstava, zaskočil ma.  Aj keď mám veľa fotiek, vedel som, že potrebný súbor fotiek v jednej téme mať nebudem. Akosi som doteraz nerozmýšľal nad cieleným fotografovaním pre výstavy v rôznych témach.  Vedel som, že na túto výstavu budem musieť urobiť niečo nové, ale čo. Mnohí kolegovia sú špecializovaný na určitý typ fotografie, hlavne prírodu,  a sú v nej dobrí. Ja sa na konkrétny typ fotografie nešpecializujem, a vystavovať v týchto témach by bolo ako nosiť nekvalitné drevo do lesa. Chcel som niečo iné, a najlepšie niečo aspoň trochu kontroverzné. Niečo čo sa bude páčiť, alebo nepáčiť. Nie len „no, môže byť“. Nakoniec som sa rozhodol trochu zaexperimentovať. 

Chcelo to čas, ale nakoniec nápadov bolo viac. Horšie však bolo nápad zrealizovať. To čo sa zdalo byť v predstave jednoduché, bolo nakoniec pri realizácii celkom problematické. Obdivujem svoju dcéru, ktorá mi robila modelku, že to všetko tak trpezlivo znášala. Bola úžasná a neskutočne trpezlivá. 

 

To čo nakoniec vzniklo je na fotografiách nižšie. Šesť z týchto fotiek sme spoločne vybrali na klubovú výstavu, ktorá bude od 5.9.2015 do 30.10.2015 vo výstavnej sále v knižnici na sídlisku západ v Poprade.