24. ročník Folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou

V dňoch 27.7. a 28.7. 2019 sa v Liptovskej Tepličke uskutočnil 24. ročník Folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou. Tieto slávnosti  majú svoj jedinečný charakter a osobitosť.  Je to ukážka krásy slovenských historických koreňov, kultúry, pohostinnosti a šikovnosti ľudí a nádhernej krajiny. Na slávnostiach sa spolupodieľajú vo veľkej miere samotní obyvatelia obce, výzdobou svojich domov v duchu tradícií a rôznych remeselných ukážok a činností.  Jedna veľmi milá a jedinečná časť programu je sprievod folklórnych súborov, a v krojoch oblečených obyvateľov obce v druhý deň slávností.  Tento sprievod zahajuje práskaním bičov starosta obce a po vyzdobených konských záprahoch nasleduje krojovaný sprievod.   Sprievod prechádza centrom obce a historickým stodolišťom,  kde pred domami vás pohostia domáci rôznymi domácimi tradičnými špecialitami a koláčikmi. Okrem pohostenia vám predvedú, ako sa v minulosti vykonávali rôzne práce ako pranie v potoku,  spracovanie ľanu, ale aj súčasné práce, ako výroba krojov, dojenie kravičky a podobne.

Tradične v dvojdňovom programe boli zastúpené folklórne súbory z regiónu, ale aj zahraničné súbory z Čiech, Ukrajiny. Okrem vystúpení folklórnych súborov na javisku, slávnosti sprevádzali aj rôzne výstavy,  predajné stánky a detské atrakcie. Jediné, čo na tohoročných slávnostiach nevyšlo bolo počasie v závere podujatia, ktoré muselo byť pre silnú búrku  predčasne ukončené.

 

 

Kristína & Band – Poprad 21.12.2018

Kristína  – Poprad 21.12.2018

Kristína & Band,  vystúpili v predvianočnom čase na koncerte vo vypredanej Popradskej Aréne. Bol to úžasný zážitok, na ktorý sa prišlo pozrieť niekoľko generácií.  Kristína nesklamala a zaspievala výber zo svojho bohatého repertoáru vrátane svojich hitov  ako napr. Horehronie, Navždy, Ta ne, V sieti ťa mám, či Jabĺčko a i.   Prekvapením bol hosť Pavol Hammel, ktorý doplnil už aj tak skvelú atmosféru niekoľkými svojimi hitmi, pričom „Medulienka“ roztancovala deťúrence aj s maminami. Kristína nezabudla ani na svoj kraj a pridala niekoľko nádherných ľudových piesni, ktoré si s Kristínou zaspievalo aj publikom. Bol to nádherný večer plný spevu a energie.

 

23. ročník folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou

23. folklórne slávnosti Pod Kráľovou hoľou Liptovská Teplička 2018,   28. – 29.7.2018

Vystúpenia folklórnych skupín, súborov, speváckych skupín, jednotlivcov, ukážky zachovaných zvykov, regionálne špeciality, remeselný trh, bohatá ponuka sprievodných podujatí, alegorický sprievod, ukážky pôvodných remesiel, svätá omša a iné.

Obec Liptovská Teplička – Dedina roka 2007 – je organizátorom folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou. Je to festival venovaný hlavne zachovaniu duchovných hodnôt a kultúrneho dedičstva – spevu, tanca, zvykov formou vystúpení profesionálnych i amatérskych folklórnych skupín z celého Slovenska i zahraničia. So zahraničnými súbormi väčšinou organizujeme výmeny na festivaly.

Nezabúdame ani na detských nositeľov tradícií, ktorým je venované jedno popoludnie. Jedinečným a vyhľadávaným je alegorický sprievod obcou, kde okrem súborov účinkujú obyvatelia obce predvádzajúci všetky remeslá, nástroje, výrobky, jedlá z Liptovskej Tepličky. Počas festivalu sú i sprievodné podujatia – výstavy, súťaže krojov, spievajúcich rodín a pod.

 

22. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou

22. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou

21. ročník folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou

21. ročník folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou

HENRY TÓTH A JEHO VARIÁCIE PRE KEŽMAROK 02.05.2018

HENRY TÓTH A JEHO VARIÁCIE PRE KEŽMAROK 02.05.2018

Benefičné podujatie na podporu Gynekologicko – pôrodníckeho odd. Nemocnice Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku, n.o.

Divadelná hra Posledné kúzlo

30.4.2016 Spišská Nová Ves.    Účinkovali:     Alimah fusion a divadlo Alchýmie,    http://www.alchymia.sk

Divadelná hra Posledné kúzlo na motív príbehu Piesen Nibelungov. Starodávna legenda o mocnej kráľovnej Islandu Brunhilde a o rytierovi Siegfriedovi, “Drakobijcovi” a hrdinovi, múdremu panovníkovi z Xantenu .

 

 

Arienin príbeh, tanečno-divadelné predstavenie

Alimah fusion a divadlo Alchýmie,  20.2.2016 Dom kultúry Poprad

 

 

XVIII. ročník Mengusovské rodeo- Memoriál Jána Galla – 15.8.2015

 

 

 

20. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou

20. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou.