25. ročník Folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou 2022

 

25. ročník Folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou, konaný v dňoch 30.7. a 31.7. 2022 sa v Liptovskej Tepličke.

 

 

26. ročník Folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou 2023

 

26. ročník Folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou, konaný v dňoch 29.7. a 30.7. 2023 sa v Liptovskej Tepličke.

 

 

19. Ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou v Liptovskej Tepličke, 2014

19. ročníka folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou v Liptovskej Tepličke sa uskutočnil v sobotu a nedeľu 2. a 3. augusta 2014. Program je zostavený z folklórnych skupín a súborov z rôznych regiónov Slovenska, ale aj z Poľska, Česka a Ukrajiny.

 

 

 

 

24. ročník Folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou 2019

 

V dňoch 27.7. a 28.7. 2019 sa v Liptovskej Tepličke uskutočnil 24. ročník Folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou. Tieto slávnosti  majú svoj jedinečný charakter a osobitosť.  Je to ukážka krásy slovenských historických koreňov, kultúry, pohostinnosti a šikovnosti ľudí a nádhernej krajiny. Na slávnostiach sa spolupodieľajú vo veľkej miere samotní obyvatelia obce, výzdobou svojich domov v duchu tradícií a rôznych remeselných ukážok a činností.  Jedna veľmi milá a jedinečná časť programu je sprievod folklórnych súborov, a v krojoch oblečených obyvateľov obce v druhý deň slávností.  Tento sprievod zahajuje práskaním bičov starosta obce a po vyzdobených konských záprahoch nasleduje krojovaný sprievod.   Sprievod prechádza centrom obce a historickým stodolišťom,  kde pred domami vás pohostia domáci rôznymi domácimi tradičnými špecialitami a koláčikmi. Okrem pohostenia vám predvedú, ako sa v minulosti vykonávali rôzne práce ako pranie v potoku,  spracovanie ľanu, ale aj súčasné práce, ako výroba krojov, dojenie kravičky a podobne.

Tradične v dvojdňovom programe boli zastúpené folklórne súbory z regiónu, ale aj zahraničné súbory z Čiech, Ukrajiny. Okrem vystúpení folklórnych súborov na javisku, slávnosti sprevádzali aj rôzne výstavy,  predajné stánky a detské atrakcie. Jediné, čo na tohoročných slávnostiach nevyšlo bolo počasie v závere podujatia, ktoré muselo byť pre silnú búrku  predčasne ukončené.

 

 

Kristína & Band – Poprad 21.12.2018

Kristína  – Poprad 21.12.2018

Kristína & Band,  vystúpili v predvianočnom čase na koncerte vo vypredanej Popradskej Aréne. Bol to úžasný zážitok, na ktorý sa prišlo pozrieť niekoľko generácií.  Kristína nesklamala a zaspievala výber zo svojho bohatého repertoáru vrátane svojich hitov  ako napr. Horehronie, Navždy, Ta ne, V sieti ťa mám, či Jabĺčko a i.   Prekvapením bol hosť Pavol Hammel, ktorý doplnil už aj tak skvelú atmosféru niekoľkými svojimi hitmi, pričom „Medulienka“ roztancovala deťúrence aj s maminami. Kristína nezabudla ani na svoj kraj a pridala niekoľko nádherných ľudových piesni, ktoré si s Kristínou zaspievalo aj publikom. Bol to nádherný večer plný spevu a energie.

 

23. ročník folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou -28. – 29.7.2018

23. folklórne slávnosti Pod Kráľovou hoľou Liptovská Teplička 2018,   28. – 29.7.2018

 

 

 

Vystúpenia folklórnych skupín, súborov, speváckych skupín, jednotlivcov, ukážky zachovaných zvykov, regionálne špeciality, remeselný trh, bohatá ponuka sprievodných podujatí, alegorický sprievod, ukážky pôvodných remesiel, svätá omša a iné.

Obec Liptovská Teplička – Dedina roka 2007 – je organizátorom folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou. Je to festival venovaný hlavne zachovaniu duchovných hodnôt a kultúrneho dedičstva – spevu, tanca, zvykov formou vystúpení profesionálnych i amatérskych folklórnych skupín z celého Slovenska i zahraničia. So zahraničnými súbormi väčšinou organizujeme výmeny na festivaly.

 

 

 

22. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou, dňa 29.7.2017 a 30.7.2017

22. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou

V dňoch 29.7 -30.7.2017 sa v Liptovskej Tepličke konal 22. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou.
Tieto dvojdňové slávnosti sú zamerané na zachovanie myšlienok ich zakladateľov, a to stretnutie nositeľov tradícií. Slávnosti totiž prinášajú nielen spev a tanec, ale oveľa viac.

Celé podujatie je zamerané na ukážku pôvodných tradícii regiónu, hlavne prezentáciou pôvodných remesiel, varením a ponúkaním tradičných jedál, ukážkou krojov a pod. Prezentácie pripravujú samotný obyvatelia obce oblečení v krojoch, ktorí taktiež vyzdobujú svoje dvory a domy.
Nedeľné pokračovanie slávností začína slávnostnou omšou a pokračuje jedinečným alegorickým sprievodom obcou, kde okrem súborov účinkujú obyvatelia obce predvádzajúci rôzne remeslá, nástroje, výrobky a jedlá z Liptovskej Tepličky v tradičných krojoch.
Počas festivalu súbežne prebieha sprievodný program v podobe výstav a prezentácií v stodolišti v blízkom okolí amfiteátra a pod.
Na tohtoročných slávnostiach vystupovali súbory zo Slovenska (Tepličan, Turnička, Kochman, Rovienka, Bukovina, Kýčera, Hriňovčan, Šarišan a Zemplín ) a zahraničný hosť z Izraela súbor Hakol-Bamachol. O večernú zábavu sa postaral súbor Royal a Ján Ambróz.
Týmito slávnosťami každoročne žije celá obec plná usmievavých a príjemných ľudí, čo prináša týmto slávnostiam neopakovateľnú a jedinečnú atmosféru.

21. ročník folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou 6. – 7.8.2016

21. ročník folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou

 

HENRY TÓTH A JEHO VARIÁCIE PRE KEŽMAROK 02.05.2018

HENRY TÓTH A JEHO VARIÁCIE PRE KEŽMAROK 02.05.2018

Benefičné podujatie na podporu Gynekologicko – pôrodníckeho odd. Nemocnice Dr.Vojtecha Alexandra v Kežmarku, n.o.

Divadelná hra Posledné kúzlo

30.4.2016 Spišská Nová Ves.    Účinkovali:     Alimah fusion a divadlo Alchýmie,    http://www.alchymia.sk

Divadelná hra Posledné kúzlo na motív príbehu Piesen Nibelungov. Starodávna legenda o mocnej kráľovnej Islandu Brunhilde a o rytierovi Siegfriedovi, “Drakobijcovi” a hrdinovi, múdremu panovníkovi z Xantenu .