22. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou, dňa 29.7.2017 a 30.7.2017

22. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou

V dňoch 29.7 -30.7.2017 sa v Liptovskej Tepličke konal 22. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou.
Tieto dvojdňové slávnosti sú zamerané na zachovanie myšlienok ich zakladateľov, a to stretnutie nositeľov tradícií. Slávnosti totiž prinášajú nielen spev a tanec, ale oveľa viac.

Celé podujatie je zamerané na ukážku pôvodných tradícii regiónu, hlavne prezentáciou pôvodných remesiel, varením a ponúkaním tradičných jedál, ukážkou krojov a pod. Prezentácie pripravujú samotný obyvatelia obce oblečení v krojoch, ktorí taktiež vyzdobujú svoje dvory a domy.
Nedeľné pokračovanie slávností začína slávnostnou omšou a pokračuje jedinečným alegorickým sprievodom obcou, kde okrem súborov účinkujú obyvatelia obce predvádzajúci rôzne remeslá, nástroje, výrobky a jedlá z Liptovskej Tepličky v tradičných krojoch.
Počas festivalu súbežne prebieha sprievodný program v podobe výstav a prezentácií v stodolišti v blízkom okolí amfiteátra a pod.
Na tohtoročných slávnostiach vystupovali súbory zo Slovenska (Tepličan, Turnička, Kochman, Rovienka, Bukovina, Kýčera, Hriňovčan, Šarišan a Zemplín ) a zahraničný hosť z Izraela súbor Hakol-Bamachol. O večernú zábavu sa postaral súbor Royal a Ján Ambróz.
Týmito slávnosťami každoročne žije celá obec plná usmievavých a príjemných ľudí, čo prináša týmto slávnostiam neopakovateľnú a jedinečnú atmosféru.

21. ročník folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou 6. – 7.8.2016

21. ročník folklórnych slávnosti Pod Kráľovou hoľou

 

XVIII. ročník Mengusovské rodeo- Memoriál Jána Galla – 15.8.2015

 

 

 

20. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou v dňoch 1. – 2. 8. 2015

20. ročník folklórnych slávností Pod Kráľovou hoľou.

 Folklórne slávnosti Pod Kráľovou hoľou Liptovská Teplička 2015 - 20. ročník

 

 

EĽRO 2015

V dňoch  10. -12. júla, ako každý rok, druhý júlový víkend patril v Kežmarku EURÓPSKEMU ĽUDOVÉMU REMESLU. Tento 25. ročník bol venovaný textilným remeslám – cechu súkenníkov a povrazníkov.

Tradične v historickej časti mesta bolo množstvo rôznych stánkov s ručne vyrobenými výrobkami remeselníkov. Okrem nákupov a prehliadky remesiel, bolo možné si oddýchnuť pri sledovaní bohatého kultúrneho programu počas dňa na troch javiskách. Na týchto javiskách vystupovali folklórne súbory zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Srbska, Bulharska, Čiernej Hory, Talianska, ako aj sokoliari, skupiny historického šermu, divadelné predstavenia, dobová módna prehliadka a iné.  Večer patril sprievodným podujatiam, ako napríklad vystúpeniu Nely Pociskovej a Filipa Tůmu s komorným orchestrom z Banskej Bystrice , skupine DESMOD, Jankovi Lehockému a skupine MODUS, zaspieval aj Adam Ďurica a Samo Tomeček so skupinou Milujem Slovensko Band. Mesto Kežmarok a Kežmarské múzea pripravili počas  EĽRA aj zaujímavé prehliadky hradu s historickým príbehom a rôzne expozície.

 

EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO 2013

EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO v Kežmarku otvorilo svoje brány 12. až 14. júla na svojom 23. ročníku venovanom cechu zlatníkov a zámočníkov. Každý rok sa tento festival stále kvalitnejšie prezentuje tradičnými remeslami a bohatým programom na troch pódiách, sprievodnými podujatiami v priestoroch hradu a výstavami. Návštevníci z okolia sa mohli priviesť na historickom parnom vlaku. Remeselníci na tomto festivale nielen predávajú svoje výrobky, ale aj v tradičnom oblečení ukazujú ich výrobu. V bohatom programe bolo množstvo vynikajúcich folklórnych súborov zo Slovenska, Česka, Ukrajiny, Bulharska, Srbska, Ruska a Poľska. Kým javiská pri radnici a pod hradom patrili folklórnym súborom, hradné javisko patrilo predovšetkým skupinám historického šermu, sokoliarom, dobovej hudbe a hraným rozprávkam.

Piatkový a sobotný večer patril tanečným skupinám a modernej hudbe. V piatok vystúpili: Tanečno-umelecká skupina Čarovné ostrohy (Bratislava), Hudobná skupina Smokie Revival (Praha) Suzi Quatro a Tina Turner, Peter Bič Project. V drevenom artikulárnom kostole vystúpili súrodenci Babjakovci. V sobotu to boli: Tanečno-športové centrum Tempo (Kežmarok), Modern Talking Reloaded Show (Nemecko), Country Sisters (Jablonec nad Nisou, Česko), Vengaboys (Holandsko), a program ukončil nádherný ohňostroj. Nedeľa, ukončila festival korunováciou Kráľa remesla 2013.

 

Európske ľudové remeslo 2014

V dňoch 11. -13.7.2014 v historickom centre Kežmarku sa uskutočnil 24. ročník medzinárodného festivalu ľudových remesiel a kultúry. Tento ročník bol venovaný spracovateľom kože – cechu garbiarov, sedlárov a remenárov pod záštitou Prezidenta SR Andreja Kisku. Tradične na EĽRO bolo množstvo stánkov s remeselníkmi a na troch pódiách vystupovali folklórne, divadelné a tanečné súbory, skupiny historického šermu, sokoliari. Na EĽRO prišli folklórne a tanečné skupiny z mnohých krajín, ako napr. z Izraela, Maroka, Gruzínska, Turecka, Bosny, Srbska, Ukrajiny, Poľska … a samozrejme Slovenska. Večerné programy patrili modernej hudbe. V piatok vystúpili: PETER BAŽÍK, víťaz česko-slovenskej speváckej súťaže X-factor, MARTIN HARICH s kapelou Musitany Hope a CELESTE BUCKINGHA. Sobota večer patrila zahraničným hosťom a to: spevák MARTY CINTRON (NO MERCY) z USA, úspešná španielska hudobná skupina RICO SANCHEZ & The GYPSIES, a holandská speváčka LOONA. Sobotný večer ukončil ohňostroj a diskotéka.
Bohatý program doplnený ďalšími sprievodnými podujatiami a výstavami ukončili v nedeľu korunováciou Kráľa remesla.

 

 

DOHODA 2012

18.8.2012 sa v Poprade konal štvrtý v poradí, najväčší letný žúr Fun rádia – DOHODA 2012.

Spočiatku, s rozpačitým začiatkom sa s pribúdajúcim časom rozbehol skvelý roztancovaný fesival. Vynikajúci boli aj moderátori Fun rádia, ktorí obdarovali  divákov stovkami tričiek, okuliarov a v súťažiach venovali ďalšie ceny.

Na festivale vystúpili: Out Of Control, Tučnolist, Zoči voči, Helenine oči, Zuzana Smatanová, Marián Čekovský, Majk Spirit, DJ Carlo, A.M.O., Polemic, Richard Müller.

EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO 2012

EURÓPSKE ĽUDOVÉ REMESLO
V Kežmarku 13. – 15. júla 2012 sa konal 22. ročník Medzinárodného festivalu ľudových remesiel a kultúry venovaný cechu pekárov a mlynárov. Počas troch dní v historickom centre Kežmarku sa stretlo veľa remeselníkov ukazujúcich tradičné historické remeslá a predávajúcich svoje výrobky. Okrem ukážok remesiel a bohatého občerstvenia, bol na troch pódiách bohatý kultúrny program domácich a zahraničných folklórnych skupín, hercov, hudobníkov, šermiarov a sokoliarov. Okrem histórie organizátori pripravili na sobotu večer aj vystúpenie súčasných spevákov a to Juraja Zaujeca – finalistu Hlasu Česko-Slovenska, Dari Rolins a zahraničného hosťa – Captain Jack.